DİNAZORUN BABASI OLDU


DİNAZORUN BABASI OLDU
7-8 yaşlarındaki Cem yeni taşındıkları evin bahçesinde dolaşırken, büyük bir yumurta bulur.


Düzenleyen: Tiyatro Alkış

1.Bölüm

7-8 yaşlarındaki Cem yeni taşındıkları evin bahçesinde dolaşırken, büyük bir yumurta bulur. O yumurtadan dinozor yavrusu çıkar. Cem ile Dinozor arkadaş olurlar. Cem Dinozoru evine götürecekken, bir bilim kurumundan yumurtayı çalan kötü Profesör Somurtuk peşlerine düşer.

Cem uzun bir uğraşıdan sonra annesini ikna eder. Artık Dinozor, Cem’in arkadaşı ve evin bir parçası olmuştur.

Bir gün komşunun kızı Zeynep ile tanışır ve Zeynep yanlışlıkla bir olay sonucu evdeki dinozoru öğrenir. Bunu kimseye söylemez ve onlarla arkadaş olur.

2.Bölüm

İkinci gün Cem’in babası Oktay iş seyahatinden döner ve evde ilk olarak Dinozoru görür ve bayılır. Oktay’ın tüylü hayvanlara karşı alerjisi vardır. Bir şekilde dinozorun neden evde olduğunu izah etmeye çalışırlar ama Oktay her şeye rağmen Dinozorun evden gitmesini sağlamaya çalışacaktır. Bunu haber vermek için bir bilim kurumuna giderken, hapisten kaçan kötü Profesör Somurtuk’a rastlar. Profesör Oktay’ı bilim adamı olduğuna ikna eder. Bu arada anne, Cem ve Zeynep; Dinozorun evde kalmasını istiyordur. Bunun için annenin aklına bir fikir gelir. İki tane dinozor kostümü yaptırır ve Cem ile Zeynep’e giydirir. Baba ve profesör eve gelirler, fakat evde birden fazla dinozor vardır. Bu yüzden bir türlü gerçek dinozoru bulamazlar. Bu arada Baba tesadüfen profesörün hapisten kaçan sahte bir bilimci olduğunu öğrenir ve polise yakalattırır. Böylece baba da Dinozorun evde kalmasına razı olur ama bundan mutludur.

Çocuk Oyunları Ücreti: 2 TL

Etkinlik Tarihi : 25-12-2010 Saat : 12:00

Etkinlik Yeri
FATİH ALİ EMİRİ EFENDİ KÜLTÜR MERKEZİ

http://www.kultursanat.org/etkinlik.php?id=408

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İzlediğiniz etkinlikler hk.yorumlarınız etkinliği henüz izlememiş kişiler için çok faydalı olacaktır.